[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Borussia Dortmund a reușit primul transfer: a luat unul dintre cei mai buni mijlocași
Author : Destroyer, Category : Ştiri, 0 Replyes, 571 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
STARBOY
       
1,714
POSTS
1,354
THREADS
650
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.64[w]

8YDrunk Member1K
05-24-2015, 09:08 PM
#1
Gonzalo Castro (27 de ani) este noul fotbalist al Borussiei Dortmund, care a achitat clauza de reziliere în valoare de 12 milioane de euro pe care o avea mijlocașul la Bayer Leverkusen.

Internaționalul german (foto, în dreapta) a semnat un contract valabil pe 4 sezoane.

"Am vrut să dau un nou impuls carierei mele, dar nu a fost o decizie ușoară. Am petrecut timp fantastic în acești ani la Leverkusen. Clubul îmi va rămâne pentru totdeauna în suflet.", a spus Gonzalo Castro, după transferul la Dortmund.

"Suntem încântați de aducerea lui Castro. Am luat un mijlocaș experimentat și tehnic, care poate juca pe mai multe poziții.", a declarat Michael Zorc, directorul sportiv al Borussiei Dortmund.

Fosta campioană a Germaniei va încerca să acopere, prin acest transfer, anunțata plecare a lui Ilkay Gundogan la Barcelona.

5 selecții are Gonzalo Castro în prima reprezentativă a Germaniei, pentru care a debutat în 2007.

283 de meciuri și 25 de goluri are Castro în Bundesliga, toate pentru Bayer Leverkusen.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: