[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Cum arată Edu Oriol, după lovitura primită din partea lui Feussi
Author : Destroyer, Category : Ştiri, 0 Replyes, 590 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
STARBOY
       
1,714
POSTS
1,354
THREADS
650
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.64[w]

8YDrunk Member1K
04-09-2015, 04:30 PM
#1
VIDEO Rapid - ASA Târgu Mureș 1-2. Rapidiştii au vărsat sânge pentru a obţine măcar un punct în Giuleşti în faţa celor de la ASA. Nu a fost însă de ajuns.

În repriza a doua, la 0-0, Edu Oriol a ieşit şifonat după un contact dur cu Patrice Feussi. Giuleştenii au cerut eliminarea camerunezului, care nu a fost nici măcar avertizat.

”Vă dați seama, i-a rupt dintele, era toată fața plină de sânge, e jenant. Bun, nu ai văzut, dar după ce constați consecințele revii, jocul era întrerupt”, a spus Cristi Pustai, antrenorul Rapidului.

După ce a primit îngrijiri medicale, Edu Oriol (28 de ani) a comentat și el incidentul din timpul partidei.

”Mi-a rupt un dinte și un pic din altul și cred că am trei sau patru puncte de sutură în buză.

Înțeleg că el spune că nu a vrut, acesta este fotbalul, dar trebuie să-l credem, nu?”, a spus mijlocașul spaniol.

Edu Oriol a ținut, mai apoi, să completeze ceva, după ce a răvăzut faza la televizor:

”Am revăzut intrarea lui și este de cartonaș roșu direct.”

Feussi: ”Eu n-am vrut să-l lovesc!”

Și fundașul camerunez Patrice Feussi a vorbit, la finalul partidei din Giulești, despre incidentul cu Oriol.

”Este un sport de bărbați. Eu nu am vrut să-l lovesc, eu doar am sărit și nici nu am văzut când a venit el, m-am dus doar să lovesc mingea”.

După ce a văzut că fratele său este plin de sânge, Joan Oriol a fost oprit cu greu să nu sară la bătaie. S-a ales cu un cartonaş galben, ca si Marius Constantin, din tabăra celor de la ASA, pentru proteste.

Fundaşul, care a îmbrăcat tricoul Rapidului timp de șapte sezoane, a repetat intrarea lui Feussi la Oriol. Victima i-a fost chiar fostul său coechipier din Giuleşti, Cristian Săpunaru. Constantin a văzut al doilea galben, a fost eliminat şi va rata derbyul revelaţiilor din acest sezon din etapa viitoare cu CSU Craiova, sâmbătă, 11 aprilie, de la ora 16:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: