[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[Info] Aviz detinatorilor de servere cs 1.6
Author : h3r01n4, Category : Stiri, 0 Replyes, 1276 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Vagabond
 
497
POSTS
62
THREADS
200
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
01-17-2015, 09:47 PM
#1
Se pare ca cei de la GameTracker.Rs au inceput banare serverelor romanesti.
Un mic comunicat al celor de la GTRS aveti mai jos.

"Am inceput acest lucru in Serbia acum 1 an, pentru ca multi copii cumpara VPS ori un server dedicat care nu platesc taxe, vand servere cu pret mic si nu fac niciodata profit, mai exact ii "omoara" pe cei care platesc taxe. Astfel am decis sa banam toate "firmele" care au preturi foarte mici.
Ceea ce vreau sa spun.. uitati-va in alte locuri ale lumii, nu veti gasii servere de jocuri cu 5 euro pentru ca o firma adevarata nu poate platii taxele, suportul, serverele dedicate, resursele si datacenterul cu asemenea preturi mici.
La inceput am primit numai cuvinte urate despre noi, de ce ii banam, ca nu avem noi dreptul sa le spunem lor ce preturi sa puna (ii puteam raporta la Politie pentru ca nu plateau aceste taxe), iar dupa 1-2 luni aceste firme si-au schimbat pretul pentru ca nimeni din Serbia nu doreste sa aiba un server care nu poate fi boostat in gametracker.rs
Dupa un timp aceste firme au inceput sa faca profit si mi-au multumit. Acum toti ne raporteaza astfel de firme cu preturi mici si acum in Serbia exista doar firme de incredere, nu mai sunt servere la 5 euro 32 sloturi.
Vom face acelasi lucru si aici, respectam firmele foarte bune de gazduire (Krond, 0ping, tni...) care au un pret normal, dar nu vrem firme de gazduire cu servere de 32 sloturi la pretul de 5 euro in gametracker.rs din 2 motive:
1) Pentru a proteja firmele cu preturi normale.
2) Pentru a ne proteja de tentativele de slowhack, pentru ca 90% din tentativele de slowhack provin de la servere cumparate ieftin.
"



Concluzia?:
Daca vreti sa adaugati serverul pe GTRS pentru a da boost. Nu cumparati de la "firme" care ofera server cs 32 slot la 5 euro deoarece serverul va fi banat.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: